Monday, April 14, 2014

Hakkab pihta.

Kevad on kohal.Talv, selline nagu ta nüüd sel aastal oli, jäigi lõpuni lumevaeseks ja nõrgukeseks ega pakkunud ka samasugust silmailu oma kaunite lumeelamustega nagu eelnevatel aastatel. Aga vaatamata kõigele ei läinud ta ka kiiresti minema, minu arvates oli ikka suht visa oma taandumisega. Ja ei lasknud kevadel platsi tulla. Kuigi lumi oli juba ammu läinud, puhusid külmad tuuled ja kõik nagu seisis paigal hoogu võttes. Nüüd on asi liikuma hakanud.
   Kuigi siin eelmine nädal veel oli nii tugevaid tuuli et tahtis kõrvad peast puhuda, siis kirgas päiksepaiste, hele-helesinine taevas ja lindude rõkkamine lihtsalt ei võimaldanud muudmoodi mõelda kui sellest et nüüd siis kevad kohal. See on lausa imeline kui ilusat helesinist värvi ikka taevast leidub. Ja siis need pilved, õhkõrn pits.


Tuttavad näitavad juba ammu pilte Londoni ja Inglismaa nartsissiuputusest, neid on mingil ajal seal tõesti küllaga ja igal pool. Siin Porvoos on ka igal pool nartsisse, aga need on sellised pisikesed kasvuhoone taimekesed, ja pottide sees. Aga soomlased armastavad neid osta ja väga , väga paljude poodide, majade ja rõdude ehteks on neid hulganisti rõõmustama seatud. Külma nad ka mingil määral taluvad, isegi miinuskraade.


Pühapäeval läksin siis läbi vihma jala tööle ja olin ka veidi ärevuses, et kas ikka juba võiks seal ja seal sinililli või ülaseid olla. Kuna ma siin ju liigun kogu aeg mingeid kindlaid trajektoore mööda, siis on täpselt teada kuhu minu teedel ilmuvad kevade esimesed lumikellukesed, sinililled , ülased või krookused.No ja olidki kõik olemas, nii tuttavates hoovides kui teada tuntud metsatukkades. Kui nüüd enne pühi veel soojakraade ka lubatakse, on õisi lähiajal juba igal pool ja Porvoo igaaastane suur õitsemine on alanud.
1 comment:

giaonhan247 said...

Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

An Thái Sơn chia sẻ trẻ sơ sinh nằm nôi điện có tốt không hay võng điện có tốt không và giải đáp cục điện đưa võng giá bao nhiêu cũng như mua máy đưa võng ở tphcm địa chỉ ở đâu uy tín.